15:44, 16 лютого 2021 р.
Надійне джерело
За булінг вчителя можуть звільнити, - судовий прецедент
Булінг до учнів з боку вчителя тягне за собою звільнення з посади. Про судовий прецедент, коли Верховний суд відмовив поновити обвинувачену в булінгу жінку на посаді відомо з повідомлення Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки.
Мова йде про справу № 279/44/20. Вину жінки, що систематично висловлювала образливі чутки, словесно зачіпала неповнолітнього, було доведено. У задоволенні її скарги відмовлено.
Що каже законодавство про булінг з боку вчителів?
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 41 КЗпП України аморальні проступки, вчинені працівником, який виконує виховні функції, - це підстава розірвання трудового договору з ним.
Освітяни повинні мати високі моральні переконання і бездоганну поведінку, адже вони є авторитетом для учнів.
За недостойну поведінку, порушення моральних норм його можуть звільнити з роботи. Така поведінка має бути підтвердженою конкретними фактами.
Також доведені факти булінгу, заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня теж є підставами для звільнення на підставі п. 3 ч.1 ст. 41 КЗпП України.
Судові прецеденти щодо зворотнього булінгу теж є. 28 лютого 2019 року Нетішинський міський суд прийняв рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності старшокласника за вчинення булінгу.
Булінг проявлявся у систематичних образах та психологічному тиску на вчителя зі сторони учня. Підлітка визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 173-4 (Булінг (цькування) учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матір оштрафували на 850 гривень.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:54, 31 грудня 2024 р.
11:32, 10 січня
23:56, 3 січня
11:32, 10 січня
11:32, 10 січня
live comments feed...