10:24, 25 червня 2021 р.
Надійне джерело
«Нєту тєла, нєту дєла»: активісти знайшли отруйника, а поліцейські розвели рученятами. ВІДЕО
Реакція спецслужб вражає. Заявники зафіксували на відео реагування поліцейських та пожежників.
24 червня, близько о 23 годині, кременчужани знайшли підприємство, яке протягом двох тижнів цілодобово, у великих розмірах, впритул до АЗС, у промислових масштабах спалювали втор сировину. Підприємство завдало збитків здоров’ю кременчужан, екологічному середовищу міста Кременчука, наражало на небезпеку підриву АЗС, спалаху пожежі на захаращеній території. Все це знаходилося у 100 метрах від лісу, та в 50 метрах від житлових будинків.
Потерпілі люди від даного лиха мали ще доводити правоохоронцям, що це не пустощі.
У Кременчуці, у разі виявлення громадянином джерела небезпечного, отруйного забруднення повітря, стихійного, техногенного або людського фактору, жодна державна або комунальна установа тобі не допоможе. Вони просто не реагують. Працюють в режимі психолога: вислуховують скарги і вмовляють потерпілих змиритися, забути і «забити».
Поліція без погроз журналістським розслідуванням, навіть не виїзжають на подібні виклики. Та і журналістів не дуже бояться. Коли заявник виявляється наполегливішим, то можуть приїхати через 40-60 хв і клеїти дурня, мовляв машини не було, а тут таке – потерпіли б трохи.
По приїзду розводять рученятками та заявляють, що вони безсилі, дякують за виклик і тікають – «труїться далі, ми тут до чого».
Правоохоронці у питаннях злочину проти екології та здоров’я населення міста категоричні: «нєту тєла, нєту дєла».
Екологічні служби – за сімома замками. Без виклику правоохоронців вони не приїзжають. На службі 1563 збирають аж цілих 8 викликів за одну годину, з одного району для того, щоб повідомлення передали пересувній лабораторії. Якщо ти один єдиний став свідком витоку у атмосферу отрути - тобі швидше викличуть психіатра, ніж лабороторію.
Короче кажучи, викликати щось, що допоможе припинити отруєння та притягне до відповідальності винних – на межі фантастики. Легше грім з неба викликати.
І випереджуючи критику, зазначимо, що у події, викладеній далі ще невідомо, чи понесе хтось відповідальність. Адже прийнята з боями заява не гарантує щасливий кінець.
Так, 24 червня кременчужани, зібравшись цілим сусідським складом виявили небезпечне джерело отруєння, яке вже 2 тижні просто не давало жити нікому. Поблизу магазину «Поло», розташованого по Проїзду Ізюмова вже давно існують кілька дрібних підприємств.
Так на одному з них приймають втор сировину. Вже протягом двох тижнів у районі школи №21 вдень та вночі немає чим дихати. Накрило величезний мікрорайон.
І вочевидь за запахом – хтось спалює промислові відходи у ДУЖЕ ВЕЛИКИХ ОБСЯГАХ і ЦІЛОДОБОВО!.
Відтак група активістів кілька днів шукала джерело викидів. Чоловіки, жінки зв’язувалися один з одним для пошуку. Але марно – шукали не там. Нікому на думку не могло спасти, що злодюга ховається аж так далеко від них. А дим розносить аж з проїзду ІЗюмова.
Кременчужани заручилися підтримкою журналістів і почали процес виклику спецслужб міста Кременчука.
Поліцейським одразу, щоб попередити їх байдужість, повідомили, що відео будемо викладати у Інтернет простір. Приїхали двоє молодих патрульних – чоловіки.
Та все одно по приїзду вони хоча і обстежили територію, але хотіли їхати назад. Пішли, покружляли навколо пожежі і вийшли звідти.
Сказали, що виявили величезну купу мотлоху, який лежить поруч з вогнем, судячи з усього заготовлений до подальшого спалення на цьому ж місці. За обсягом – там ще на два тижні безперервної роботи підпалювачу. Але, нікого не знайшли і тому не знають, що робити.
Кременчужани спитали: і що ви не викликаєте ДСНС, ви не бажаєте дізнатися наразі, кому належить приватне підприємство, оглянути територію, сфотографувати, зробити все, щоб оштрафувати винних.
Заявники пояснили поліцейським, що у разі коли не піймали підпалювача, маємо інший шлях впливу – притягнути до відповідальності власника території за захаращений, пожеженебезпечний стан території.
Тоді патрульний поліцейський докорив кременчужанам, що вони самі мали викликати ДСНС. Ніби патрульний має у даній ситуації такі самі можливості як і звичайні кременчужанин.
Звісно шоковані такими думками правоохоронців, заявники наполягали на проведенні всіх необхідних заходів для встановлення особи підпалювача та притягнення до відповідальності винних.
Поки сперечалися та заповнювали заяву, минуло ще хвилин 30. А на початку зустрічі другий з поліцейських таки викликав ДСНС.
Тут така сама біда. Через 15 хвилин після виклику, патрульним зателефонувала диспетчер ДСНС і спитала, може воно само погасло, та їхати вже не треба? Довелося вже активістам та журналістам телефонувати, щоб ще раз викликати машину пожежників.
Стало зрозуміло з розмови, що диспетчер не дуже поспішала машину висилати…
Пожежники їхали довго, але коли приїхали, свою роботу виконали чітко, зауважень по роботі не було.
А ось журналісти зацікавились, яким чином вони встановлюють обсяг збитків та куди направляють матеріали для штрафу у подібному випадку і взагалі порядок дій…
Вони розповіли, що у них є інспектор, який виїздить на місце у разі пожеж на об’єктах. У даному випадку, спалювання відходів У ВЕЛИКИХ МАСШТАБАХ, - інспекторам не цікаво. А якщо заявники бажають чогось більшого ніж гасіння пожежі – мають завтра приїхати до офісу...
З боями примусили патрульних прийняти заяву, вони таки оглянули територію і сфотографували місце події і пішли до підприємства прийому вторсировини. Отруйник втік і десь сховався. Сфотографуваши підприємство копи поїхали далі.
Всього процес зайняв більше години.
Мови про виклик екологічної служби, лабораторії ніхто не вів. Наполягання заміряти шляхом взяття проб атмосферного повітря, фіксації кількості сировини, що готувалася на спалення, проведення опитування населення, з приводу погіршення самопочуття… Це все мало б стати приводом для порушення кримінальної справи, у разі оцінки збитків населення та природи.
Але у Кременчуці не заведено таку моду – охороняти екологію та здоров’я людей від подібних злодіянь.
Тож, користуючись нагодую, кременчужани звертаються до міського голови Віталія Малецького, до голови депутатської комісії з питань екології міста Порчиряна, до депутатів міста Кременчука:
Просимо виявити саме політичну волю і задати у Кременчуці напрямок взаємодії усіх спецслужб для реагування на подібні витівки дрібних приватних підприємств, фізичних осіб, тощо. Нагадуємо, що у місті знаходиться кілька ВЕЛИКИХ ПРОМИСЛОВИХ СТРАТЕГІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ – НПЗ, ТЕЦ, Пропарювальна, КЗТВ, і ще багато інших. Тому у місті і без того перевищення викидів у атмосферу. Тим пильніше треба бути до тих, хто робить викиди у атмосферу без дозволів відповідних екологічних служб, без ліцензій.
Тож влада міста має оголосити війну подібним дрібним шкідникам, які приносять НАДТО СЕРЙОЗНУ ШКОДУекології міста.
Бо часто скарги від мешканців надходять до спецслужб міста, але залишаються без відгуку.
Спецслужби мають отримати чітку вимогу від міської ради та виконкому про злагоджене реагування. При наявності заяви, дійсного джерела небезпеки, мають бути штрафи та судові справи з потерпілою стороною – громадою міста Кременчука. Збитки для здоров’я та ступінь небезпеки мають на місці вимірювати працівники цілодобової пересувної лабораторії, яку місто закупило для цих цілей.
Не прощення, не адміністративну, а кримінальну відповідальність мають нести отруйники.
Від себе додамо, наразі таке відчуття, що представники спецслужб не проти, щоб мешканці вирішували питання шляхом самосуду, аби не торкалися їх – державних та комунальних працівників з зарплатами від 10000 грн/міс за кошти платників податків.
Нехай законовладдя повернеться до Кременчука.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:53
Вчора
10:39
Вчора
20:25
27 грудня
Оголошення
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
17:59, 26 грудня
live comments feed...