• Головна
  • Як розпізнати аферистів під час оформлення кредиту онлайн?
Новини компаній
12:00, 9 вересня 2021 р.

Як розпізнати аферистів під час оформлення кредиту онлайн?

Новини компаній

Хочете оформити кредит онлайн, але боїтесь натрапити на аферистів? Нижче ви знайдете перелік порад, які допоможуть захиститися від шахраїв та безпечно оформити онлайн позику.

Навіть найблагороднішу ідею можна очорнити поганими намірами. Так трапилось з онлайн кредитами. Охочі нагріти руку на чужих грошах зіпсували репутацію багатьом МФО. Як результат, люди з недовірою ставляться до онлайн позик. Проте, як зрозуміти, що ви натрапили на шахраїв? Читайте далі.

Як розпізнати аферистів під час оформлення кредиту онлайн?, фото-1

Найпопулярніші схеми шахраїв

Схема 1. Сайти-клони

Ця одна з найпоширеніших схем. Механізм працює наступним чином:

  • Шахраї створюють фейкові сайти банків та МФО, які важко відрізнити від оригінальних сторінок.
  • Через такі сторінки зловмисники виманюють дані вашої банківської картки та отримують доступ до банківського рахунку.

Як відрізнити?

  • Звертайте увагу на IP адресу сайту, яка вказана у рядку пошуку.

Від оригінальної її може відрізнити всього одна літера або назва домени в кінці. Наприклад, замість .ua буде написано .ru. Фінансові консульатнти з loando.ua наголошують: українські банки не можуть мати російську домену.

  • Переконайтесь, що це офіційний сайт МФО чи банку.

Перевірити це ви зможете на платформах Whois та YouControl. Вставте посилання у спеціальній лінійці. Системи сервісів їх просканують й видадуть вам всю необхідну інформацію про сторінку. Зверніть особливу увагу на наявність політики конфіденційності, публічні договори та активність сайту.

Схема 2. Псевдоброкери

Як правило, псевдоброкери обіцяють, що завдяки їхнім послугами, ви отримаєте кредит зі 100% гарантією. Щобільше, деякі переконують, що вам не доведеться виплачувати кредит.

Запам’ятайте:

  • На рішення кредитної установи не впливає думка сторонніх фахівців. Ймовірність схвалення обчислює кредитний скоринг, на чию роботу неможливо повпливати.
  • Не виплачувати кредит можна лише у випадку, якщо під час ліквідації банку загубились ваші документи. Тобто вкрай рідко. У всіх інших випадках вам загрожують штрафи та інші неприємні наслідки.

Як вберегти себе від таких послуг?

Не просіть про сторону допомогу. Так ви лише викинете гроші на вітер. Оформити кредит у будь-якому МФО можна самостійно всього за 15 хвилин. А відсоток схвалень у мікрофінансових установок коливається від 85 до 98%.

Схема 3. Кредитний договір

Схема з кредитним договором, це не зовсім афера, а радше екзамен на вашу уважність. Тому, якщо не хочете натрапити на “приховані умови”, уважно ознайомлюйтесь з договором. Наприклад, деякі МФО до загальної суми враховують кошти за примусове страхування, а це додаткові 200-300 гривень.

Як грамотно підписати договір?

  • Заздалегідь запитайте консультанта про наявність страхування.
  • Детально вивчіть умови кредитного договору. Якщо в ньому нічого не вказано про додаткові відсотки — ви маєте право їх не платити.

Головне будьте уважні та не беріть кредит в поспіху. Тоді ваша співпраця з кредитною компанією буде успішна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...