• Головна
  • Кременчужани просять Президента облаштувати НПЗ "Укртатнафта" фільтрами
13:52, 6 жовтня 2021 р.
Надійне джерело

Кременчужани просять Президента облаштувати НПЗ "Укртатнафта" фільтрами

Кременчужани просять Президента облаштувати НПЗ "Укртатнафта" фільтрами

Кременчужани, які потерпають від викидів великих промислових підприємств, знову звернулися до Президента України з проханням облаштувати Кременчуцький НПЗ системами безвідходного виробництва.

Звернулися до президента через петицію на сайті.

Для голосування, переходьте за посиланням СЮДИ.

Мешканці міста розповідають, що викиди у 2021 році стали нестерпними.

Протягом 2021 року екологічний бот інформував, що майже щодня та щоночі лабораторії ФІКСУВАЛИ ЖОВТИЙ, ПОМАРАНЧЕВИЙ, ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ НЕБЕЗПЕКИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ!!!
Кременчужани скаржаться на значне погіршення стану здоров’я через викиди.
Їдкий хімічний сморід відчутний у той час, коли НПЗ відпрацьовує партію сировини, після спуску виробництва сморід зникає. Відчутний сморід на мікрорайонах міста: Молодіжному, Кохнівці, Занасипі, Лашках, Пивзаводі, Нагірній, Київській. Значно рідко запахи накривають центральну частину міста. Навколо НПЗ є ще села, які також страждають від викидів.


ТОЖ ІНВЕСТИЦІЇ У ОБЛАШТУВАННЯ НПЗ БЕЗВІДХОДНИМИ СИСТЕМАМИ ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ –ВРЯТУЄ І ЖИВИХ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ І ДОЗВОЛИТЬ ЗАВОДУ ДАЛІ СПОКІЙНО ПРАЦЮВАТИ.

НПЗ - згідно паспорту Полтавської області, виданий з благословіння губернатора області Олега Синєгубова, викидає 88,55 %  викидів від всіх джерел викидів міста КРЕМЕНЧУКА. 11,45% - це викиди усіх інших заводів разом узятих.
НПЗ - посідає перше місце в Полтавській області по викидам.
На Кременчук припадає 27, 4 % від викидів усієї Полтавської області. Основним забруднювачем повітря в області залишається ПАТ «Укртатнафта» – 24,3% обласних викидів.
Кременчук - саме брудне місто Полтавщини.

НПЗ – РОЗТАШОВАНИЙ ПРЯМО НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА, НАДТО БЛИЗЬКО ДО ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ КРЕМЕНЧУЖАН.
НПЗ НАЛЕЖИТЬ ДО 1 ГРУПИ НЕБЕЗПЕКИ. За КВЕДами підприємство займається ХІМІЧНОЮ ПРОМИСЛОВІСТЮ!!!
За 55 років своєї роботи НПЗ скинуло на Кременчук близько мільйона тонн злоякісної хімії.
АЛЕ, ЇХНІ ВИКИДИ досліджуються лише за 10 елементами.
Інститут імені Марзєєва, який проводив 2 роки дослідження у Кременчуці, зазначив, що у повітря міста Кременчука скидають онконебезпечні сполуки – ті, які не входять до переліку цих 10 досліджуваних. Але їх вміст у повітрі не вивчається і не ведуться спостереження.
Протягом 2021 року НПЗ Укртатнафти офіційно збільшив обсяг продукції. Якщо у минулі роки повітря було важким надвечір, то тепер з вечора, до ранку і навіть до обіду може стояти стійкий хімічний сморід. З явним присмаком нафтопродуктів!!! Останнім часом викиди були відчутні без вихідних та навіть на свята.
Щороку офіційно на місто скидають 12 тисяч тонн отрути, але це тільки по задекларованим речовинам і по офіційній версії. По незадекларованим - там жах.

Наразі, навіть при доведенні провини НПЗ, все, що робиться – це штрафи. Для закриття НПЗ потрібна політична воля. Але закриття – це останнє, чого хотіли б мешканці міста, адже багато хто працює на даному підприємстві. Також підприємство наповнює бюджет. Хотілося б вирішити питання так,щоб всі були задоволені!
Штрафи місто витрачає на буклети і аналізи, або на однорічні квіти... Вони не вирішують питання, бо надто мізерні і відносно доходів підприємства - надто смішні! Але у Кременчуці навіть дерева гинуть від екологічного лиха, від забруднення грунту і підземних вод у радіусі НПЗ!!!
Мільйони долларів НПЗ витратило на нове обладнання для виробництва якіснішого пального, але вкладати гроші у безпеку життя кременчужан та мешканців кременчуцького району – відмовляється!


Місцеві депутати мають звернутися до Уряду країни, до Президента, до Прем’єр-міністра, до РНБО, до СБУ, до Міністерства екології з проханням створити робочу группу на рівні Державних органів влади для вирішення питання. Адже підприємство стратегічно важливе для України. Але і Кременчужани мають право на життя та повітря!!!!
СЬогодні ЗМІ повідомили про те, що порушену кримінальну справу 5 років тому, Прокуратура міста Кременчука закрила.Про це стало відомо під час засідання сесії міської ради від 29 вересня, де замісник прокурора Кременчука доповідав.
Але ще раз - нам не потрібні винні.

Потрібно термінове облаштувати НПЗ фільтрами та модернізувати підприємство безвідходними системами виробництва з очисткою газів.
Міністерство екології має створити робочу групу по вивченню питання забруднення НПЗ «Укртатнафта» повітря Кременчука!!!
Президент України та РНБО мають вивчити питання та проявити політичну волю для докладання усіх зусиль до ПОРЯТУНКУ МІСТА, у якому живе 230000 осіб, та району, де живуть ще тисячі людей.
Просимо знайти шляхи зацікавлення співвласників «Укртатнафти» у облаштуванні НПЗ системою безвідходного виробництва та очистки газів, та облаштування фільтруючого обладнання.


****************************
Загалом по всій Україні, треба знайти шляхи фінансування ВЕЛИКИХ ПІДПРИЄМСТВ (ХОЧА Б З ТОП-30), ЯКІ МАЮТЬ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ ХІМІЧНИХ (ПЕРШ ЗА ВСЕ ХІМІЧНІ ПІД-ВА), для облаштування їх безвідходними системами виробництва та очистки газів. Кременчуцький НПЗ не єдине підприємство, яке знищує навколишнє середовище саме шляхом хімічної отрути.

****************************


Потрібно змінити законодавство:
- Розширити перелік хімічних елементів для досліджень.
- Введення цілодобового спостереження за станом повітря у промислових містах.
- Заборонити давати дозвіл на викиди у повітря та спростити процедуру відзиву дозволу на викиди при перевищенні небезпечних хімічних сполук у повітрі.
- При заміні обладнання, модернізації, при будь-яких змінах на підприємстві, зобов’язання повторно отримати дозвіл на викиди.
- Заборона розширення кількості підприємств/джерел хімічної промисловості у межах однієї території залежно від загальної кількості до того існуючих джерел викидів та при перевищенні забруднюючих речовин у повітрі.
- Проведення громадських слухань у електронному режимі, з електронною фіксацією заперечень, пропозицій, можливістю голосувати. З урахуванням при видачі дозволів на викиди електронних голосувань.
- Створення єдиної системи реєстру скарг на відчуття смороду у повітрі, (та інші порушення екології) у реальному режимі цілодобово.
- Зацікавлення підприємств у застосуванні фільтруючих установок та систем очищення газів. Жорсткий контроль.
- Замість штрафів, створити систему за якою кошти будуть направлені на екологічність підприємств. Створення умов для кредитування облаштування підприємств ХІМІЧНОЇ промисловості фільтруючим обладнанням, модернізацією.
- Зобов’язання дослідження хімічного складу викидів на стаціонарних джерелах.
- Створити програму для максимального виводу промислових підприємств за межі міст.
- Тощо 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#викиди ##кременчужанинетаргани #зеленський #врятуйкременчук #НПЗ #екологія #фільтри
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...