
Новини компаній
11:21, 9 грудня 2022 р.
Як зрозуміти та вивчити фізику?
Новини компаній
Фізика – це наука про природу та явища навколо. Вона пояснює основні закони навколишнього світу. З фізичними явищами ми стикаємося кожен день: це електрика, тепло, електроніка та багато іншого. Фізика є одним із популярних предметів при складанні ЗНО. Хоча вона досі є необов’язковим предметом для складання, проте може бути другим чи третім предметом на вибір. Високий бал з фізики стане гарним внеском в загальну кількість балів з ЗНО.

Підготовлено за пітримки репетиторського маркетплейсу Букі
Основні кліше при вивченні фізики та як їх можна трансформувати
Вивчення фізики починається в середній школі. - Частіше за все учням викладають лише теоретичну частину: сухі формули, закони та явища, які не підкріплені експериментальним поясненням. Це відбувається тоді, коли в навчальному закладі не вистачає базового обладнання та матеріалів для проведення дослідів.
Змінити це можна закупивши необхідне обладнання, знайшовши меценатів чи благодійні організації для фінансування;
Вивчення складних тем тільки в рамках відведених шкільною програмою годин. Предмет виглядає не пов’язаним з повсякденною рутиною, тому важко сприймається учнями.
Необхідно добирати цікаві приклади, парадокси, експерименти, щоб зробити закони легші для запам’ятовування. Проводити досліди, які підкріплюють фізичні закони чи формули;
Незацікавленість викладача, коли він читає тему суто по підручнику та не намагається пояснити її наочно, прив'язавши до повсякденного життя. Педагогу необхідно самому вчитися і постійно розвиватися для того, щоб зацікавити учнів в предметі. Можливо пройти трейнінги з викладання в сучасних реаліях чи пройти курси з підвищення кваліфікації, пошукати цікавих нових поглядів в книжках, піддивитись методи в інтернеті.
Як полюбити фізику?
Пояснити дитині, що весь Всесвіт працює за законами фізики. У світі все взаємопов’язано, а фізика вивчає ці явища та пояснює їх. Можна навести приклади, пов’язані з природним середовищем (наприклад, що швидкість світла перевищує швидкість звуку на прикладі блискавки та гріму);
Яскраві експерименти-приклади на кожний з розділів фізики. Це можуть бути досліди проведені в класі чи вдома. Деякі явища можна проілюструвати відео матеріалами. Учні люблять брати участь в проведенні експериментів і таким чином краще запам’ятовують фізичні закони чи явища;
Мотивований вчитель фізики, якому цікаво розповідати про складні речі простими словами. Вчитель, що продовжує вчитися та використовує сучасні методи та технології на своїх уроках.
Як вивчити фізику з нуля?
Скласти для себе простий план навчання (в залежності від кількості часу, який у Вас є);
Вивчати фізику за основними розділами: механіка, термодинаміка, магнетизм, оптика, молекулярна фізика, електродинаміка та електростатика;
Виписати основні закони та формули в блокнот. Вивчити їх та підкріпити прикладами;
Виписати та вивчити значення основних величин;
Постійно повторювати вивчені закони та формули. Вирішувати задачі з їх використанням.
Вивчення фізики в комплексі
Вивчати фізику можна самостійно, спираючись виключно на шкільні знання. Та більш ефективною буде комплексна робота: шкільні уроки фізики+ репетитор чи курси+самостійне опрацювання матеріалу. Досвідчений репетитор зможе швидко та якісно пояснити ті чи інші теми. Учень зможе швидше розібратися в темі та опанувати її. Не можна в цьому процесі забувати про самомотивацію, адже без зацікавлення учня у предметі, буде дуже важко здобувати знання навіть з гарним репетитором. Для цього можна передивитися цікаві відео з різних розділів фізики, де є експерименти. Учень може робити деякі досліди самостійно та бачити на їх прикладі, як працює той час інший закон фізики. На курсах фізики можна переглядати фільми та після коментувати різні явища з боку функціонування фізичних законів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оформити паспорт у столиці: як зробити це без зайвих клопотів
Новини компаній
12:00
Вчора
Компанія «Casino.ua» приєдналося до ініціатив із розвитку відповідальної гри в Україні
Новини компаній
17:00
6 травня
12:41
6 травня
Оголошення
13:29, 4 травня
13:26, 6 травня
live comments feed...