• Головна
  • На Закарпатті розпочали безкоштовно протезувати постраждалих у війні
18:31, 6 березня 2023 р.

На Закарпатті розпочали безкоштовно протезувати постраждалих у війні

На Закарпатті розпочали безкоштовно протезувати постраждалих у війні

1 березня у Сваляві відкрився сервісний центр БФ “Protez Foundation” (США). Тут військові та цивільні можуть безкоштовно замінити чи відремонтувати протези, а також отримати новий протез. Про це інформує “Суспільне Ужгород”.

За словами засновника БФ «Protez Foundation» Юрія Арошидзе, протезування безкоштовне. Наразі лікарі встановили 146 протезів військовим та цивільним, які втратили ноги та руки під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Їх виготовляють в головному центрі фонду у Міннеаполісі, США.

Військовий Вадим Бурей із Чернігова зараз лікується на Закарпатті. Під час виконання бойового завдання він втратив ноги. До центру прийшов, аби пройти сервісне обслуговування протезів.

«17 вересня. Бахмут. Здається, була 10 година вечора. Штурм села вагнерівцями, є таке село Зайцеве. Машина була вражена з їхнього протитанкового комплексу… Мені відірвало праву ногу, ліву — вже парамедик відрізав. Подруга нашої родини дізналася про цей фонд. Я ще лежав у шпиталі, коли вона подала заявку. Так склалося, що момент загоєння і момент переведення та набір наступної групи фонду все збіглося. Так я потрапив на протезування в Міннеаполіс. Там нам сформували протези, поставили бруси й потихеньку, хоч і дуже важко, ми почали ходити», — розповів Бурей.

У Міннеаполісі протези зробили й військовому Миколі Філоненку з Полтавської області. До сервісного центру у Сваляві чоловік приїхав на реабілітацію.

«Витягував хлопця з сусідньої бригади. Він отримав поранення. Ми пішли за ним. Коли почали евакуацію, десь метрів 10 пройшли, і я підірвався. Про цей фонд дізналася сестра, я тоді ще був у лікарні у важкому стані й навіть не знав про це. Коли я прийшов до тями, коли стан стабілізувався, тоді я дізнався, що сестра подала заявку в цей фонд. Ми подивилися, що протези й відгуки були хороші», — розповів Філоненко.

Із військовослужбовцями тут працюють 2 фізичних терапевта та 3 протезиста.

При виготовленні протезів перевага надається людям, які травмувалися у війні в Україні. Наразі, в Америці протези отримали 43 військові, двоє дітей і один цивільний. Юрій Арошидзе розповідає, що була і подвійна ампутація, і потрійна.

Протези для військових та цивільних робить та встановлює лікар-протезист Яків Градинар, закарпатець, який кілька років уже працює у США. Тут він наразі навчає працівників центру встановлювати протези та обслуговувати їх.

У черзі на отримання протезів у “Protez Foundation” стоїть уже 700 людей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#протезування #війна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...