Новини компаній
12:09, 9 серпня 2024 р.
Що покриває «Зелена карта»: розгляд страхових випадків та ситуацій
Новини компаній
Плануючи автомобільну подорож за кордон, кожен водій повинен подбати про свою безпеку та захиститися від непередбачених витрат. «Зелена карта» — надійний помічник у цьому питанні. Це міжнародний страховий поліс, що гарантує покриття витрат на відшкодування збитків постраждалих у ДТП, яке сталося з причини неправильних дій власника поліса. «Зелена карта» допомагає уникнути безлічі юридичних проблем у країнах, де така страховка є обов'язковою.
У чому переваги міжнародної страховки на авто
Кожен автомобіліст знає, що у своїй країні транспортний засіб має бути застрахований, інакше йому загрожує штраф. За аналогічною схемою діє «Зелена карта» на авто, лише за межами країни. Цей документ є частиною міжнародної системи страхування, тому водій має оформити поліс для виїзду до країн-членів угоди. Країни, що межують з Україною, є членами цього міжнародного договору, тому при перетині кордону на власному автомобілі цей документ — найперша необхідність.
«Зелена карта» має головну перевагу — універсальність. Власник такого поліса може бути впевненим, що страхова компанія відшкодує збитки, заподіяні третім особам внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Страховка покриває ризики, пов'язані зі здоров'ям та життям постраждалих, а також із пошкодженням чужого транспортного засобу.
Міжнародний поліс страхування відповідальності стане корисним у таких ситуаціях:
- внаслідок ДТП часто страждають автомобілі, на їх ремонт будуть потрібні великі гроші. Страхова компанія виплатить компенсацію, позбавивши свого клієнта серйозних фінансових втрат;
- через аварію на дорозі можуть постраждати люди. У такому разі необхідні витрати на лікування та реабілітацію. За законодавством багатьох країн виплати на медичне обслуговування не обмежені лімітами. У разі смерті компенсацію отримають родичі потерпілого;
- іноді власнику транспортного засобу потрібна допомога юриста. За кордоном такі послуги можуть бути дорогими, і їхню вартість теж покриває страхова компанія.
«Зелена карта» надає водієві впевненість у тому, що в разі ДТП він не зіткнеться з серйозними фінансовими проблемами. Оформивши поліс заздалегідь, автомобіліст може розраховувати на підтримку страхової компанії в майбутньому.
Як діяти при настанні страхового випадку
«Зелена карта» — це не просто формальність для виїзду за кордон, а важливий інструмент безпеки та захисту всіх учасників дорожнього руху.
Наприклад, ви заздалегідь оформили «Зелену карту», готуючись до міжнародної поїздки. Під час подорожі ви випадково потрапляєте в невелику ДТП, внаслідок якої пошкоджені ваша машина та автомобіль місцевого мешканця. У такій ситуації вам варто діяти наступним чином:
- переконайтеся, що всі учасники ДТП у безпеці. У разі потреби надайте першу медичну допомогу та викличте швидку;
- сфотографуйте місце події, зафіксуйте пошкодження на фото, зробіть фотокопії документів;
- викличте поліцію для оформлення ДТП;
- передайте копію страхового поліса потерпілому;
- протягом п'ятнадцяти днів повідомте страховика про те, що сталося.
Після цього за справу береться страхова компанія, що видала «Зелену картку». Вона відшкодує збитки, заподіяні третім особам, але не покриває витрати винуватця ДТП. Сума покриття збитків за полісом залежить від країни перебування. У середньому в країнах ЄС вона складає 1 мільйон євро.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:05
Вчора
16:34
31 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
13:05, 31 грудня 2024 р.
206
11:42, 26 грудня 2024 р.
11:42, 26 грудня 2024 р.
11:42, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...