• Головна
  • Стали відомі імена переможців мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
14:22, 4 листопада

Стали відомі імена переможців мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року

Стали відомі імена переможців мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року

У Києві підбили підсумки щорічного мистецького конкурсу з присудження премії імені Богдана Хмельницького, яка була заснована Міністерством оборони України. 

За результатами засідання Комітету з присудження премії, до складу якого увійшли представники національних творчих спілок України, які і розглянули майже пів сотні поданих робіт, лауреатами 2024 року стали:

У номінації «Літературні твори військової тематики» перемогу здобула військовослужбовиця ЗСУ, поетеса Оксана Рубаняк за збірки поезій «Дорога життя» та «Назустріч Смерті».

У номінації «Музичні твори військової тематики» переможцем визнано композитора Євгена Станковича за симфонічно-хоровий твір «Україна. Музика війни» у трьох частинах. Його виконавцями виступили Національний симфонічний оркестр України (художній керівник і головний диригент Володимир Сіренко та Євген Савчук) і Національна хорова капела «Думка».

Моновистава Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки в особі акторки Ірини Дорошевської (Бучко) «Обережно, міна» (за п’єсою Юлії Гудошник) отримала найбільше голосів членів Комітету з присудження премії та посіла першу сходинку серед творів театрального мистецтва.

У номінації кіномистецтва премія присуджена режисерові-постановнику та співавтору сценарію повнометражного ігрового фільму «Снайпер. Білий Ворон» Мар’янові Бушану.

У номінації «Твори образотворчого мистецтва військової тематики» перемогу здобув художник Сергій Сметанкін — за серію живописних робіт «Завдяки», які автор намалював на дошках від ящиків для патронів і на уламках ракет.

Премія імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва присуджується щороку за твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, спрямовані на підняття престижу Збройних Сил України, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців і молоді національної самосвідомості, гідності, духовності і культури, почуття патріотизму, вірності військовим традиціям українського народу, соціально-психологічної та військово-професійної готовності до служби у Збройних Силах України. 

Інформує armyinform.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...