
10:24, 27 лютого 2015 р.
Навіщо Кременчуку потрібна «Громадська рада» при Управлінні міліції?
У жовтні 2014 при управлінні міліції була створена нова для нашого міста організація, яка представляє громадськість - «Громадська рада».
Останнім часом навколо даної організації почалося чимало суперечок і розбіжностей, і всі вони в основному тому, що люди просто не розуміють, що це за організація, які її повноваження, для чого вона створена і яким чином звичайному громадянину використовувати дану преференцію у захисті своїх конституційних прав.
Всі документи «Громадської ради» можна найти на сайті Кременчуцького управління міліції http://mvs.gov.ua/mvs/control/poltava/uk/index, в розділі «Взаємодія з громадскістю», і кожен з вас може з ними ознайомитися. Як і коли була створена організація, всі протоколи засідань та план роботи - доступні для ознайомлення.
Чи є Рада громадською організацією? Читаємо «Положення» п.1.1.: Громадська рада при Кременчуцькому МВ УМВС України в Полтавській області є постійно діючим колегіальним виборчим консультативно-дорадчим органом.
Т.т. «Рада» – НЕ громадська організація, а окремий орган, що представляє громадськість Кременчука, який має право впливати на правові аспекти діяльності міліції.
Хто входить до складу «Ради»? «Положення», п.1.4.: До складу Громадської ради можуть бути обрані представники інститутів громадянського суспільства (громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їхоб'єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавнихзасобів масової інформації, органів самоорганізації населення та інших непідприємницьких товариств і установ), легалізованих відповідно до законодавства України (далі – інститути громадянсько госуспільства, ІГС).
Таким чином, до громадської ради можуть делегувати представників всі громадські організації м. Кременчука у рамках затвердженого установчими зборами кількісного складу. В разі виходу членів громадської ради (громадських організацій) із складу громадської ради, на черговому засіданні громадської ради розглядаються заяви на вступ, які надійшли від інших громадських організацій. Громадські організації можуть замінити представника шляхом подання до ГР відповідних документів.
В комісіях, які створені у громадській раді, можуть працювати на правах дорадчого голосу, або в якості експертів, представники громадських організацій, які не є членами громадської ради. Для участі в роботі комісій громадські організації повинні продати до громадської ради відповідні заяви та надати кандидатури представників.
Важливо: до складу «Громадської ради» можуть вступати представники будь-яких громадських організацій, а не просто громадяни самі від себе. А громадяни можуть вступати в Комісії, про які ми поговоримо нижче і мати «дорадчих» голос, тобто брати участь в обговоренні всіх питань на засіданнях ГР.
Пересічні громадяни м. Кременчука можуть звертатися до комісій громадської ради з наступних питань :
Відповідно до п.1.2 «Положення»:
- здійснення громадського контролю за діяльністю КМВ в єдиній системі ОВС України у сферах захисту від протиправних посягань життя, здоров'я, прав і свобод громадян, власності, природного середовища, інтересів суспільства, безпеки дорожнього руху, громадянства, реєстрації фізичних осіб, імміграції тощо;
- налагодження системного діалогу та ефективної взаємодії КМВ із громадськістю;
- сприяння врахуванню КМВ громадської думки під час формування та реалізації державної політики;
- створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами.
Ми бачимо величезний спектр діяльності МВС, яку, за допомогою «Громадської ради» можуть контролювати звичайні мешканці міста!
Неналежну поведінку представників міліції, ДАІ, порушення прав і свобод громадян, участь у державній політиці та ще багато іншого.
Наведемо приклад. Ви подали заяву в міліцію. Через час вам прийшов результат розгляду вашої заяви і ви з ним не згодні, вважаєте, що був порушений який-небудь з пунктів, які ми розглянули вище (порушені ваші права і т.д.).
Далі ви можете звернутися в «Громадську раду» із заявою - скаргою на роботу міліції.
Звернення або скарга можуть бути подані до громадської ради кожен понеділок на чергуванні представників громадської ради у приміщенні Громадської приймальні Кременчуцького МВ УМВС в Полтавській області за адресою: вул. 29 вересня буд. 6 з 10-00 до 12-00 та з 14-00 до 16-00.
Звернення або скарга для отримання відповіді та проведення відповідних заходів передаються на розгляд керівництву Кременчуцького МВ УМВС в Полтавській області та залишаються на постійному контролі ГР. Відповідь заявнику надається у строки, які передбачені Законом України «Про звернення громадян», а саме 10 днів за скаргами, які мають склад тяжкого злочину, 30 днів - по інших. Також, за вимогою заявника може бути проведено особисту зустріч з керівництвом Кременчуцького МВ УМВС в Полтавській області
Весь цей час «Громадська рада» контролює вашу заяву. Якщо вас не влаштує відповідь, то «Громадська рада» буде піднімати ваше запитання заново, щоб домогтися від міліції правильних дій і рішень.
Підсумуємо. Кременчужанам пощастило, тому що громадські активісти вирішили в цей нелегкий час допомогти громадянам ефективно взаємодіяти з міліцією.
Тепер ви вже не будете казати: - А толку скаржитися, там все куплено. Кожен член суспільства зможе контролювати як працює держава та її самий головний виконавчий орган - міліція.
Крім того, кожен з вас може брати участь у комісіях, які були створені при «Громадській раді» та впливати на якість життя свого міста. Список вичерпний, і кожен з вас може знайти собі застосування, якщо захоче будувати нове європейське суспільство.
Перелік комісій:
- Комісія з питань планування, регламенту та моніторингу:
робота з регламентом; планування роботи ГР та планування засідань ГР;взаємодія з іншими ГР,залучення до роботи ГР представників ІГС,експертів,;робота мобільних та моніторингових груп;надання пропозицій щодо проведення консультацій з громадськістю; підготовка звітів роботи ГР; участь в громадській експертизі та громадській антикорупційній експертизі.
2. Комісія з питань зв’язків зі ЗМІ і громадськістю:
збір та поширення інформації; висвітлення в ЗМІ діяльності ГР та з питань роботи правоохоронних органів; співпраця з іншими інститутами громадського суспільства,фахівцями; організація та проведення за участю представників ОВС круглих столів. бесід , та інших заходів з питань роботи правоохоронних органів, здійснення громадського контролю за врахуванням КМВ пропозицій та зауважень громадськості з питань інформаційної політики.
- Комісія з питань реформування органів МВС:
Питання люстрації;боротьба із корупцією в лавах ОВС; збір та моніторинг фактів порушень працівників правоохоронних органів;удосконалення роботи КМВ та підрозділів ОВС; підготовка пропозицій щодо кадрового забезпечення ОВС;вивчення громадської думки про роботу КМВ, підрозділів міліції і довіри до їх керівників; громадський контроль за реформуванням органів внутрішніх справ у м.Кременчуці.
4. Комісія правового, соціального та матеріального забезпечення та захисту прав працівників правоохоронних органів, ветеранів ОВС та членів їхніх сімей:
Захист прав працівників правоохоронних органів; соціальна допомога їм та їхнім сім’ям; підтримка громадськості, в зв’язку з порушенням прав по відношенню до працівників правоохоронних органів; здійснення громадського контролю за врахуванням МВС пропозицій та зауважень громадськості з питань прав і законних інтересів співробітників ОВС, членів їх сімей та ветеранів ОВС;проведення аналізу ефективності діяльності органів внутрішніх справ щодо дотримання прав людини, реалізації принципів відкритості й гласності в діяльності міліції, сприяння підвищенню її авторитету в суспільстві.
5. Комісія з дотримання і захисту прав людини:
Захист прав громадян та споживачів послуг – ОВС ( ДАІ, МРЕО, КМВ, КРВ ) ;захист прав власності та підприємництва (захист бізнесу) до дотримання ОВС вимог Законів України, актів , Конституціі України; подання заяв та здійснення громадського контролю за забезпеченням дотримання та захисту прав свобод людини в діяльності ОВС;захист прав неповнолітніх та з питань протідіі насильству; проведення громадських розслідувань щодо порушень прав людини працівниками органів внутрішніх справ з дотриманням принципу невтручання в оперативно-службову діяльність органів УМВС; заслуховування відповідних звітів КМВ на засіданнях ГР.
6. Комісія громадської та антикорупційної експертизи:
Громадський контроль врахування пропозицій та зауважень громадськості, окремих громадян, стосовно дотримання ОВС вимог нормативно-правових актів,спрямованих на запобігання та протидію корупціі; участь в здійсненні громадської антикорупційної експертизи нормативно-правових актів;здійснення громадської експертизи діяльності ОВС; громадський контроль за забезпеченням дотримання та захист прав свобод людини в діяльності ОВС.
Якщо у вас виникли будь-які питання по роботі ГР, є цікаві пропозиції або бажання брати участь у Комісіях – ми чекаємо на вас, а свої пропозиції по роботі Громадської ради, скарги на дії працівників міліції, пропозиції щодо вдосконалення роботи правоохоронних органів можна надавати керівнику та членам громадської ради при Кременчуцькому міському відділі міліції під час прийому щопонеділка з 10.00 до 12.00 і з 16.00 до 17.00 в приміщенні громадської приймальні міськвідділу міліції за адресою - вулиця 29 вересня, 6.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:16
8 квітня
16:23
8 квітня
19:45
5 квітня
18:07
5 квітня
ТОП новини
Оголошення
08:27, 3 квітня
11:35, Вчора
14:18, 1 квітня
15:21, 27 березня
13:08, 5 квітня
live comments feed...